Polgári Egyesület Szombathely

Rólunk

Egyesületünk 2002. decemberében alakult, elsősorban szombathelyi polgári körök tagjaiból. Taglétszámunk jelenleg 58 fő.

Legfőbb célunk a nemzeti kultúra-, a polgári és keresztény értékek ápolása, kulturális örökségünk megóvása. Ennek tükrében szervezünk különböző programokat, megemlékezéseket, összejöveteleket. Foglalkozunk ismeretterjesztéssel és karitatív tevékenységet is végzünk. Fontosnak tartjuk a helyi- és az országos közéletben való részvételt, s nem utolsósorban a kapcsolattartást más civil szervezetekkel is.

Egyesületünk minden tagjának legfőbb vágya, hogy mielőbb megvalósuljon egy olyan polgári értékrendet teremtő és megbecsülő-, keresztényi értékeket is szem előtt tartó Magyarország, ahol minden tisztességesen élő és dolgozó ember gondtalanul, békességben és félelem nélkül élhet.

Horváth Csaba elnök

10 éves a PESZ – lapozható katalógus